טיפים לשמירה על עור פנים בריא וקורן לאורך זמן

מאת: ד"ר דב סטמפלר - מומחה למחלות עור ומין.
הכנו עבורך מדריך קצר -  7 טיפים לשמירה על עור בריא וקורן לאורך זמן. הטיפים קלים ליישום ויומיומיים,  אם לא שילבת אותם בשגרת יומך עד היום, זהו זמן מצוין להתחיל!

ד"ר דב סטמפלר | 10.2.2019 | 1.5 דק’ קריאה
טיפים לשמירה על עור פנים בריא וקורן לאורך זמן

הכנו עבורך מדריך קצר -  7 טיפים לשמירה על עור בריא וקורן לאורך זמן. הטיפים קלים ליישום ויומיומיים,  אם לא שילבת אותם בשגרת יומך עד היום, זהו זמן מצוין להתחיל!

  • שתייה מרובה – השתייה מחזירה לגוף ולעור לחות ונוזלים החשובים לשמירה על גמישות וחיוניות העור.
  • מנוחה רבה – "שנת יופי" איננה קלישאה אלא אחד הצרכים החשובים ביותר הנחוצים לשמירה על חיוניותו של עור פנים צעיר. בלילה, במהלך שינה טובה תאי העור בפנים מתחדשים ומתחלפים. לכן, מומלץ על שינה של כ-8 שעות בכל לילה.
  • תזונה נכונה - חשובה אכילת ירקות ופירות טריים המועשרים בכל הרכיבים התזונתיים החיוניים להזנת העור. הזנת העור במינרלים וויטמינים חיוניים תשפר בצורה רבה את בריאות העור ותשיג מראה בריא וזוהר של העור . 
  • שימוש קבוע במסנני קרינה והימנעות מחשיפה לשמש יסייעו בשמירה על העור מפני ההשפעות המזיקות של הקרניים האולטרה סגולות של השמש ובכך אף יסייעו בעיכוב תהליכי הזדקנות העור. לדוקטור עור סדרת מוצרי הגנה מהשמש, נטולי שומן ומועשרים בויטמין E ופרו ויטמין B5, המעניקה לעור הפנים הגנה רחבת טווח מפני קרני השמש UVA/UVB .
  • שגרת ניקוי יסודית - תהליך ניקוי העור קריטי לשמירה על עור בריא וצעיר. לכלוך המצטבר על שכבת השומן העליונה של העור כתוצאה מאיפור, אבק וחשיפה למזהמים סביבתיים, סוגר את הנקבוביות ומגביר סימני הזדקנות כגון קמטים ויובש. הקפדה על שגרת ניקיון יסודית הכוללת ניקוי יסודי של איפור, שטיפת הפנים בסבון פנים עדין, ורכיבי לחות גבוהים, לפני השינה ובבוקר לפני איפור יסייעו לעור לנשום ולהתחדש באופן טבעי ולעכב סימני הזדקנות. 
  • פילינג - אחד מהגורמים להיווצרות קמטים הוא חולשתם של התאים והתחדשותם האיטית. פילינג בין פעם לפעמיים בשבוע, המסיר תאים מתים מהעור, מהווה נדבך נוסף לניקיונו של העור, החשוב לשמירה על חיוניותו וכן מסייע להתחדשות התאים.
  • לחות - בנוסף לשתיה ולתזונה עשירה המזינה את העור מבפנים ברכיבים חיוניים, מומלץ גם להזין את העור בלחות וברכיבים חיוניים חיצונית. בחירה בקרמים עתירי לחות ושימוש קבוע לפחות פעם –פעמיים בשבוע במסכת לחות יעזרו לעור הפנים לקבל את הרכיבים והלחות המסייעים לו ולשמור על מראהו הצעיר והבריא לאורך זמן. לדוקטור עור סדרת מוצרי אנטי אייג'ינג רטיניו פלוס המכילה מוצרים ייעודיים עתירי לחות נגד קמטים.