על שבועות, חלב והקשר לעור הפנים

בימים אלה אנו צפויים לחגוג חג שבועות, איזה חג מפנק - קישים, מאפי גבינות מיוחדות, פשטידות.. אין ספק שזה אחד החגים האהובים והמפנקים ביותר! מעבר לפינוקים האם ידעת שרכיב המצוי בחלב מיטיב עם עור הפנים ונעשה בו בשימוש גם במוצרי קוסמטיקה? אנחנו כאן כדי לתת לך זווית נוספת שאולי לא הכרת על חלב ויתרונותיו...

ד"ר-עור | 20.4.2019 | 25 שניות קריאה
על שבועות, חלב והקשר לעור הפנים

בימים אלה אנו צפויים לחגוג חג שבועות, איזה חג מפנק -  קישים, מאפי גבינות מיוחדות, פשטידות.. אין ספק שזה אחד החגים האהובים והמפנקים ביותר!
מעבר לפינוקים האם ידעת שרכיב המצוי בחלב מיטיב עם עור הפנים ונעשה בו בשימוש גם במוצרי קוסמטיקה?
אנחנו כאן כדי לתת לך זווית נוספת שאולי לא הכרת על חלב ויתרונותיו..

אחד הרכיבים שמרבים להשתמש בו במוצרי קוסמטיקה כלומר בקרם יום, קרם לילה  ובעיקר בתחום האנטי אייג'ינג הוא חומצה לקטית.

מקור שמה של החומצה הוא מלטינית Lac = חלב ואכן, החומצה התגלתה לראשונה בחלב, כאשר חיידקי תסיסה מסוימים הופכים את סוכר החלב, הלקטוז, לחומצה לקטית ולכן נקראת גם חומצת חלב.

חומצה לקטית היא אחד הרכיבים הנפוצים בשימוש במוצרי קוסמטיקה והינה אחת מתוך קבוצה פופולרית גדולה יותר של רכיבים הנקראת חומצות אלפא הידרוקסיות (AHA) בינהן חומצה מאלית, חומצה גליקולית וכדומה.

לחומצה לקטית שתי פעילויות עיקריות: הענקת לחות ואפקט קרטוליטי הדומה לפילינג, קילוף עדין של השכבה העליונה של העור. פעולות אלו ידועות בתרומתן לחידוש מראה העור. חשוב לדעת שכאשר משתמשים במוצר המכיל חומצות אלפא הידרוקסיות מומלץ לוודא כי למוצר יש מקדם הגנה מהשמש על מנת להגן על העור.

מגוון מוצרי האנטי אייג'ינג של דוקטור עור, מסדרת רטיניו פלוס ומסדרת סופר אלפא, מכילים חומצה לקטית ו/או חומצות אלפא הידרוקסיות נוספות בשילוב מסנני קרינה להגנה מהשמש, רכיבים שיעילותם מוכחת להענקת מראה עור חיוני וצעיר יותר.

אז מעבר לכל מטעמי החלב השונים,
זה הזמן לחגוג גם לעור הפנים.

חג שמח!

 

 

אולי יעניין אותך גם