שלושים ימי טיפוח

שלושים ימי טיפוח משותפים לך ולמתבגרת שלך, נלמד איך להטמיע הרגלי טיפוח טובים (ובתכלס, איך להטמיע הרגלי חיים טובים) בדרך פשוטה וקלה. נבין איך אפשר דרך אתגר הטיפוח למצוא קצה חוט לשיחה על כל מה שמעסיק את המתבגרת שלך, לא רק דימוי גוף וטיפוח אלא סוגיות של מוסר וצדק, הערצה וערכים לחיים וכל זה בזמן טיפוח כייפי יומיומי ומסיבת טיפוח שבועית.

אפרת לקט, אמא מאמנת | 8.5.2020 | 2 דקות
שלושים ימי טיפוח

היי אמא,
אני רוצה לכתוב לך כמה מילים על הבת המתבגרת שלך, כמה נקודות למחשבה וגם את האפשרות וההזמנה לראות את המתבגרת שלך באור אחר, וגם בעור אחר.

איכשהו השיח על גיל ההתבגרות הוא תמיד שיח לא מאוד מחמיא,
קוראים להם גיל ״טיפש עשרה״ או ״מתבגרפלצת״ והכינוי החדש והכי עדכני שקראתי ברשתות החברתיות הוא ״מתפגרת״. קולטת? ככה אנחנו קוראות להן!

עצרי שניה, תחזרי רגע לימים שאת היית מתבגרת, איך היית מרגישה אם היית קוראת שככה חושבים עלייך המבוגרים? כמה קרוב היית רוצה להיות למבוגר שחושב עלייך ככה?
לא מאוד, נכון?

אני חושבת שיש רתיעה גדולה שלנו האימהות, מין פחד לא מוסבר מול המתבגרים שלנו. אנחנו ״מספיק זמן״ כבר אימהות (לפחות 12 שנים) ואנחנו אמורות כבר לדעת איך לתקשר איתם וזה קצת מביך כשלא מצליח לנו, איכשהו זה סופר לגיטימי להתייעץ ולקבל אימון הורי לילדים צעירים אבל בגיל ההתבגרות? זה לא קצת פתאטי?

לא! זה לא! לפחות זה לא חייב להיות. אז מהצד אחד יש לנו מתבגרת שמרגישה שמבקרים אותה ומתקנים אותה כאילו היא איזה מכשיר מקולקל (״מה את לובשת?״ ״את לא יוצאת ככה!״, ״אני לא מרשה לך להסתובב עם החבורה הזו״, ״שבי ללמוד כבר, למה את כל היום באינסטגרם או בטיקטוק״(

מהצד השני יש אותנו שמאוד רוצות שיהיה לנו קשר טוב, כמו שחלמנו הרבה לפני שהפכנו לאימהות, הרי חלמנו להיות למתבגרת שלנו, האמא שאף פעם לא היתה לנו, איך זה יכול להיות שזה לא מצליח לנו?

ומכאן מסלול ההתנגשות כבר מסומן ולך ולה יש המון סיבות להתרחק. אבל זה לא חייב להיות ככה ואני אומרת את זה מתוך ידיעה, המחשבה הראשונה שלנו על המתבגרת שלנו זה שממש לא מעניין אותה מה אני חושבת, מה אני רוצה בשבילה או בכלל, אני, אמא שלה לא מעניינת אותה.

מעשרות שיחות שקיימתי עם מתבגרות ומתהליכים של אלפי אימהות מתאמנות אני יכולה להגיד לך במפורש ובאופן חד משמעי ! זה לא נכון! היא רוצה בקשר איתך, גם כשהיא אומרת שלא! היא רוצה, היא כמהה לקשר כזה אבל בעצמה, בכלים שיש לה, רק כמתבגרת, אפילו שהיא נראית כבר ממש בוגרת, היא לא, היא רק ילדה, הילדה שלך. אז גם אם יוצא לה, חצוף, עקום ולא מזמין בכלל, היא כמהה לחיזור שלך אחריה, שלא תוותרי עליה, שלא תוותרי על הקשר איתה.

יש אינסוף דרכים לקשר אבל דרך שיתוף הפעולה הזה עם דוקטור עור מצאתי את הקשר הכי קל, זמין מזמין ואת יודעת מה? גם כייפי שלך אל המתבגרת שלך.

תראי, סביר להניח שאת כבר בגיל שצריך להתחיל, לשמור על העור שלך, חיוני, מטופח ובריא והיא? המתבגרת שלך עושה את הצעדים הראשונים שלה בעולם שמרתק אותה, איך אני נראית ובעיקר איך חושבים סביבי שאני נראית והנה קצה החוט לקשר.
לך יש ידע, לך יש את האפשרות לעזור למתבגרת שלך לסגל לעצמה הרגלי ניקיון וטיפוח העור שיתחילו היום וימשיכו איתה לכל חייה, ותמיד ולעולם תהיי את זו שפתחת בפיה עולם שלם של טיפוח ואפילו עזרת לה ולך להסתגל אליו במקביל.

אני מזמינה אותך לעקוב אחרי אתגר  me&mom
מה נעשה שם?
 30ימי טיפוח משותפים לך ולמתבגרת שלך, נלמד איך להטמיע הרגלי טיפוח טובים (ובתכלס, איך להטמיע הרגלי חיים טובים) בדרך פשוטה, אינטואיטיבית וקלה. נבין איך אפשר דרך אתגר הטיפוח למצוא קצה חוט לשיחה על כל מה שמעסיק את המתבגרת שלך, לא רק דימוי גוף וטיפוח אלא סוגיות של מוסר וצדק, הגות ופילוסופיה, הערצה וערכים לחיים וכל זה בזמן טיפוח כייפי יומיומי ומסיבת טיפוח שבועית.

לפעמים צריך קרקע משותפת, מטרה משותפת כדי לחזק את הקשר ולהזכיר לה שהיא אהובה, מוערכת ונהדרת בדיוק כמו שהיא.
למתחם Me & Mom לחצי כאן

אז מה את אומרת אמא,
את באה ?