7 טיפים לשמירה על מראה עור בריא וקורן

הכנו עבורך מדריך קצר!
7 טיפים לשמירה על מראה עור בריא וקורן לאורך זמן ובמיוחד בקיץ!

ד"ר-עור | 9.4.2019 | 1.5 דק’ קריאה
7 טיפים לשמירה על מראה עור בריא וקורן

7 טיפים לשמירה על מראה עור בריא וקורן לאורך זמן ובמיוחד בקיץ! 
הטיפים קלים ליישום ויומיומיים, ואם לא שילבת אותם בשגרת יומך עד היום, זהו זמן מצוין להתחיל!


שתייה מרובה
שתייה מרובה חשובה ביומיום ובימי הקיץ החמים בפרט. השתייה מחזירה לגוף ולעור לחות ונוזלים, החשובים לשמירה על גמישות וחיוניות העור.

מנוחה רבה

"שנת יופי" איננה קלישאה אלא אחד הצרכים החשובים ביותר הנחוצים לשמירה על חיוניותו של עור פנים צעיר. בלילה, במהלך שינה טובה ואיכותית, תאי העור בפנים מתחדשים ומתחלפים. הלילה הוא זמן מצוין להעניק טיפול לעור הפנים ולהעשיר אותו בקרם לחות ייעודי ללילה שיכול לסייע בחידוש התאים.

תזונה נכונה

הקפדה על תזונה מאוזנת מסייעת גם היא לשמירה על עור הפנים. חשובה במיוחד אכילת ירקות ופירות טריים, המועשרים בכל הרכיבים התזונתיים החיוניים להזנת העור. הזנת העור במינרלים וויטמינים חיוניים תתרום לבריאות העור ולמראה בריא וזוהר של העור.

שימוש קבוע במסנני קרינה והימנעות מחשיפה לשמש
הקיץ הישראלי והשמש הקופחת מצריכים מאיתנו להקפיד להשתמש בתכשירים עם מסנני קרינה, על מנת שיסייעו בשמירה על העור מפני ההשפעות המזיקות של קרני השמש. בעונה החמה מומלץ להזין את העור בקרם לחות המשלב גם מסנן קרינה גבוה וכך במריחה אחת מעניקים לעור הפנים גם לחות וגם הגנה מהשמש.

לחות

בנוסף לשתייה ולתזונה עשירה המזינה את העור מבפנים ברכיבים חיוניים, מומלץ גם להזין את העור בלחות וברכיבים חיוניים חיצונית. מומלץ לבחור בקרמים עתירי לחות ללא שומן, כדוגמת קרם הלחות Classic OR של דוקטור עור שפותח על ידי רופאי עור במיוחד לקיץ הישראלי, שיעזרו לעור הפנים לקבל את הרכיבים והלחות המסייעים לו לשמור על מראהו לאורך זמן.

שגרת ניקוי יסודית
תהליך ניקוי העור הינו קריטי לשמירה על עור בריא וצעיר. לכלוך המצטבר על שכבת השומן העליונה של העור כתוצאה מאיפור, אבק וחשיפה למזהמים סביבתיים, סוגר את הנקבוביות ועלול להזיק לעור. הקפדה על שגרת ניקוי יסודית הכוללת ניקוי יסודי של איפור, שטיפת הפנים בסבון פנים עדין לפני השינה ובבוקר לפני איפור, יסייעו לעור לנשום ולהתחדש באופן טבעי ולעכב את סימני הזדקנות העור.  

פילינג
שימוש בפילינג, המסיר תאי עור מתים, מומלץ בין פעם לפעמיים בשבוע. הפילינג מהווה נדבך נוסף לניקיונו של העור, החשוב לשמירה על חיוניותו וכן מסייע להתחדשות התאים. במקרה של עור פנים בעל פגמי עור רבים מומלץ להיוועץ ברופא בטרם השימוש.

 

 

 

אולי יעניין אותך גם