7 דברים שחייבים לדעת על העור לפני היציאה לשמש

האביב מבלבל, לפעמים חורפי, לפעמים חם וחמסין. זה הזמן להיזכר בדברים שחשוב לדעת על מנת להגן על העור שלך מפני חשיפה לשמש. ריכזנו עבורך 7 דברים שחשוב לזכור לקראת הקיץ:

ד"ר-עור | 25.1.2019 | 1.5 דק’ קריאה
7 דברים שחייבים לדעת על העור לפני היציאה לשמש
 • השמש מקמטת
  חשיפה לשמש מזיקה לעור בצורות שונות. מעבר לסיכון הידוע יחסית לנזקי עור טרום סרטניים, סרטניים וכמובן – כוויות עור, ישנם נזקים שאולי לא מסכנים חיים אבל מטרידים מאד. החשיפה לשמש עלולה לגרום לכתמי פיגמנטציה, המוכרים גם ככתמי זקנה או כתמי שמש. מעבר לכך החשיפה לשמש עלולה לגרום להיווצרות פטריות על פני העור, קמטוטים וקמטים ולגרום להזדקנות העור ולמראה מבוגר יותר ולא במובן האחראי של המילה... הדרך לסייע היא כמובן להגן על העור מפני חשיפה לשמש. ולעזור לו להישאר צעיר, בריא ויפה.
   
 • למרוח זה טוב
  ישנם מספר אמצעים להגנה על העור: כובע בעל שוליים רחבים, הימנעות מחשיפה לשמש ושהייה בצל בשעות החמות וכמובן – מריחה מתמדת של תכשירים מסנני קרינה ולא להסתפק במריחה אחת! יש לזכור לחזור על המריחה כל שעתיים בממוצע ואפילו יותר. במידה ונכנסים למים או במקרים של הזעה מומלץ להימרח שוב.

   
 • לא מרחת לא יצאת
  חשוב להימרח לפחות חצי שעה לפני היציאה לשמש, כדי להגן על העור. וכמובן – להקפיד לכסות את כל האזורים החשופים: פנים, זרועות, כפות הידיים, הצוואר והמחשוף, העורף ואף גב כף הרגל (במידה ונועלים סנדלים או כפכפים). לדברי ד"ר דב סטמפלר, מומחה ברפואת עור, מרבית הנזק מהשמש לעור הפנים, הצוואר והזרועות אינו משיזוף בבריכה או בים, אלא נזק מצטבר בחיי היום-יום, הליכה ברחוב, נהיגה ברכב, עבודה באזור חשוף. ולכן, בארץ שטופת שמש כמו שלנו יש למרוח תכשירי הגנה משמש רוב ימות השנה, כחלק משגרת הבוקר.

   
 • שיזוף, אולי יפה אבל רע
  הרעיון של שיזוף המספק מראה עור שנראה "בריא" כביכול, הוא אשליה. על פי האגודה למלחמה בסרטן, השיזוף הוא בעצם סימן לפגיעה ב-DNA  של העור. מה שמתחיל בשיזוף עלול להיגמר בגידולים שפירים או אפילו סרטניים.

   
 • יותר, זה יותר טוב
  אחת הטעויות הנפוצות היא מריחת כמות קטנה מדי של קרם הגנה. לא מספיק לשים טיפת קרם על האצבע. כדי להשיג הגנה מקסימלית ואופטימלית מפני קרינת השמש מומלץ למרוח כמות משמעותית של קרם הגנה על הגוף והפנים. המלצת האגודה למלחמה בסרטן למבוגר היא למרוח כמות של 10 כפיות קרם על הגוף.

   
 • לא כל התכשירים נולדו שווים
  מוצרי דוקטור עור הם פרי פיתוח של רופאי עור, לכן ניתן להיות בטוחים שהמוצרים שלנו הם אמינים ויעילים ומכילים חומרים פעילים שיעילותם הוכחה במחקרים. בחרו תכשיר שמתאים בדיוק לעור שלכם. לאחרונה השיקה דוקטור עור הרחבה לסדרת מוצרי ההגנה מהשמש: שני מוצרים חדשים וייעודיים, מוצר הגנה שפותח במיוחד לעור רגיש והינו ללא בישום עם מסנן קרינה 50 SPF ולצידו תחליב הגנה נטול שומן לעור שמן במרקם מאט בעל 30 SPF.

   
 • תוספים שתופסים
  רצוי לבחור תכשירים העמידים למים. כמו כן רצוי להשתמש בתכשירים מ"בית טוב" וכאלה העומדים בתקינה החדשה של משרד הבריאות עם הגנה רחבת טווח מפני קרני השמש UVA/UVB.

 

 

אולי יעניין אותך גם